Rezervacija
RU LT EN

“Draugiškas aptarnaujantis personalas, dideli ir švarūs kambariai, bevielis internetas veikė puikiai.”

Šeima, Suomija

“Dideli langai kambariuose, gražus vaizdas pro juos į kaiminystę, puiki vieta apsistoti, gausūs pusryčiai, rami nakvynė už tinkamą kainą.”

Draugų grupė, Ispanija

“Gražus mažas viešbutis tylioje vietoje. Puikūs pusryčiai.”

Pavienis keliautojas, Lenkija

“Patogi vieta, 5 min kelio einant pėsčiomis iki autobusų ir traukinių stočių. Tyli vieta, erdvūs kambariai“.

Jauna pora, Norvegijа

“Labai puikus viešbutis: švarūs kamabariai, gera vieta, arti senamiesčio.”

Draugų grupė, Vokietija

Olando kepurė, Klaipėda

Spausdinti puslapį
2017-10-01

Olando kepurė – 24,4 m aukščio skardis  Baltijos jūros pakrantėje, Pajūrio regioniniame parke, 2 km į šiaurę nuo Girulių, prie Karklės.

https://www.google.lt/maps/place/Olandu+Kepure/@55.8000113,21.0579119,15z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x46e4d78a60d6af89:0xf25f0cf29778f2f9!8m2!3d55.8!4d21.0666667

Olandų kepurės skardis įtrauktas į Gamtos paveldo objektų sąrašą.  Prieš 12–15 tūkstančių metų jį suformavo Baltijos ledynas. Tai parabolinė kopa, supustyta ant moreninio gūbrio.  Ši vieta yra intensyviai ardoma jūros, į pajūrį leidžiasi 16 – 18 metrų kriaušis. Palaipsniui iš morenos pagrindo išplaunami didesni ar mažesni rieduliai. Todėl pliaže susikaupė riedulių sąnašynas. Ardant skardžio pagrindą, nuo Olando kepurės viršuje, dėl sunkio jėgos, formuojasi nuošliaužos. Olando kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais, gerai išsiskyrė smėlio lygumoje. XIX a. pradžioje pastatyti navigaciniai ženklai ir nuo tada žymima žemėlapiuose. Manoma, kad kalnas gavo „Olando kepurės“ pavadinimą dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. O vietiniai gyventojai šia vietovę vadino Melmuže (iš kurš., latv. Juodasis dvaras). Taip pat yra ir kitų pavadinimo atsiradimo versijų. Manoma, kad greičiausiai olandų pirkliai, gyvenę Turlako kaime (vėliau – Tauralaukio dvaras), kurio valdos driekėsi plačiame pajūrio ruože nuo Olando kepurės iki šiaurinės Klaipėdos miesto ribos, bei laivininkai, ir yra pavadinimo „Olando kepurė“ autoriai. Taip pat paplitęs pasakojimas, kad prieš daugelį metų, ties šia vieta buvo išmesta ant kranto olandų jūreivio kepurė, ir nuo to karto vietovei prigijo šis pavadinimas.

Olando kepure Olando kepureOlando kepure

Nuo Olando kepurės atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius. XIX a. pabaigoje, apželdinant Girulių pajūrį, šiose vaizdingose vietose buvo sukurtas klaipėdiečių pasivaikščiojimams skirtas parkas, įveisti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai, kiti dekoratyviniai medžiai.

marijus urbonas - dizainas ir programavimas